Informacje

Fotografia i lotnictwo to nasza pasja

Dzięki połączeniu tych dwóch dziedzin oraz zastosowania specjalistycznego sprzętu oferujemy profesjonalne zdjęcia lotnicze oraz wysokiej jakości filmy z lotu ptaka. Do tego celu wykorzystujemy zaawansowane, zdalnie sterowane statki, bezzałogowe Drony.  Na ich pokładzie oprócz sporej ilości elektroniki, która czuwa m.in. nad parametrami lotu i pracy silników, znajdują się wysokiej jakości kamery zawieszone na urządzeniach zwanych gimbalami. Te ostatnie to skomplikowane systemy eliminujące wszelkie niechciane pochylenia, drgania itp, powstałe podczas lotu drona. Dzięki temu potrafimy wykonywać idealnie stabilne ujęcia.

Zastosowanie

Ujęcia wykonane z lotu ptaka to zupełnie inna perspektywa, sprawiająca, że znane nam miejsca wyglądają zupełnie inaczej i bardziej atrakcyjnie.
Idealnie nadają się do prac poligraficznych (albumów i przewodników turystycznych),  filmów promocyjnych, zastosowań obserwacyjnych, dokumentacji terenów inwestycyjnych, wizualizacji deweloperskich.
Nie wykonujemy zleceń na prywatnych imprezach (wesela, komunie itp).

Przygotowanie do pracy

Przed przystąpieniem do zlecenia sprawdzamy dokładnie obszar lub obiekty, które są przedmiotem zlecenia. Dzielimy na ilość startów i lądowań. Dobrze jeśli jedne i drugie są sobie równe :). Biorąc pod uwagę sugestie klienta, czas pracy w powietrzu, porę dnia i odpowiednie światło możemy obliczyć ilość godzin lub dni zdjęciowych. W naszych zleceniach najważniejszy jest efekt końcowy, który wymaga dobrego przygotowania, odpowiedniej pogody i pory dnia. Bywają sytuacje, w których ze względu na warunki należy przerwać realizację i udać się na miejsce ponownie kiedy aura dopisze.

Odpowiedzialność

Traktujemy naszą pracę poważnie i profesjonalnie. Jak mawia zaprzyjaźniony komendant bazy lotniczej „ziemia przyciąga wszystkich jednakowo, bez względu na stopień i zajmowane stanowisko” dlatego dużą uwagę poświęcamy bezpieczeństwu. Mimo, że do pracy używamy profesjonalnego sprzętu, firm z najwyższej półki to jest to tylko urządzenie, które „ziemia przyciąga …” – patrz wyżej. Nie  podejmujemy zbędnego ryzyka, nie narażamy ludzi i nie latamy w strefach prawnie zakazanych.

Ograniczenia

Polskie prawo Urzędu Lotnictwa Cywilnego (UCL) nakłada na operatorów bezzałogowych statków powietrznych obowiązek posiadania świadectwa kwalifikacji, w przypadku zastosowania innego niż sportowe i rekreacyjne.
Nasza firma posiada niezbędne kwalifikacje.
Unikamy narażania ludzi, nie wlatujemy w strefy zakazane.
Ograniczeniami do lotu mogą być m.in. temperatura powietrza (poniżej -5 / powyżej +30°C), wiatr powyżej 12 m/s, opady deszczu, śniegu itp. Na miejscu realizacji operator podejmuje decyzję o starcie.

Wyceny

Na kalkulację zlecenia wpływają przede wszystkim wielkość obszaru,  ilość obiektów, odległości między nimi oraz koszty transportu. Ilość godzin lub dni zdjęciowych. W praktyce jest to conajmniej jeden tzw. dzień zdjęciowy, ponieważ transport, przygotowanie planu i sprzętu zabierają najwięcej czasu.

Zachęcamy do składania zapytań ofertowych poprzez formularz w dziale KONTAKT.
Zapraszamy do współpracy.